Rusya 145 Bin İşçi Alımı Yapacak ! Rusya İşçi Alımı Başvurusu ve Genel Şartları

Rusya 145 Bin İşçi Alımı Yapacak ! Rusya İşçi Alımı Başvurusu ve Genel Şartları

Daha önce yapılan açıklamada Almanya'nın Türkiye'den 10 bin işçi alımı yapacağı ve en az 3 bin euro maaş verileceği ifade edilmişti. Ayrıca yapılan açıklamada işe alınan personellerin tüm masraflarının şirket tarafından karşılanacağı da belirtildi. Almanya işçi alımı için başvurular devam ederken bir haber de Rusya'dan geldi. Yapılan açıklamada Rusya'nın 145 bin işçi alımı yapacağı vurgulandı. İşte Rusya işçi alımı başvurusu ve genel şartlar hakkında detaylar...

   3091 04.12.2018

RUSYA 145 BİN İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Rusya, yeni yılda yabancı işçi kotasını yükseltecek. Kremlin, 145 bin kişilik yabancı istihdamı planlıyor. Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 2019 yılında yabancı işçi kotalarının artırılacağını söyledi.

111 bin yabancı işçiye ihtiyaç bulunan ülkede, 33 bin işçi ise yedek rezervde tutulacak.

Yabancı işçi alımında öne çıkan sektörlerden ilki enerji. Altyapı projeleri de yabancı işçilerin Rusya'da çalışabileceği alanlar arasında. Sibirya'nın Gücü boru hattı, iş alanlarının arasında gösteriliyor.

 

150 BİNDEN FAZLA TÜRK YAŞIYOR

 

Rusya'da birçok Türk firması faaliyet yürütüyor. Konuttan enerjiye birçok sektörde yer alan Türk şirketleri, son yıllarda yapılan havalimanı ihalelerinde de öne çıktı. Rusya'da 150 binden fazla Türk vatandaşının yaşadığı biliniyor.

ALMANYA DA İŞÇİ ALIMI YAPACAK!

Bundan önce yapılan açıklamada Almanya için 10 bin işçi alımı yapılacağı ifade edilerek en az 3 bin euro maaş verileceği de belirtildi. Bunun yanı sıra işe alınacak olan personellerin tüm masraflarının şirket tarafından karşılanacağı ifade edildi. Söz konusu alımlar için başvurular ise 15 Aralık'ta devam edecektir. 

KamuPersoneli.net
Sosyal Medyada KpssRehber