PTT 1100 Personel Alımı Yapıyor! PTT Personel Alımı Başvuruları Nereden Yapılıyor? (PTT Personel Alımı 2018)

PTT 1100 Personel Alımı Yapıyor! PTT Personel Alımı Başvuruları Nereden Yapılıyor? (PTT Personel Alımı 2018)

PTT 1100 personel alımı ile bilişim personeli alımı ilanlarını yayımladı ve adayların başvurularını almaya başladı. Bu kapsamda PTT 2018 yılı personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar detayları sitemizden okuyabilirler. PTT 1100 Personel Alımı. PTT Personel Alımı Başvuruları. PTT 1100 personel alımı başvuru yeri. PTT 1100 personel alim ilanı başvuruları ne zaman sona erecek? PTT 1100 alım ilanı merak edilenleri...

   3223 27.11.2018

PTT AŞ'nin iştiraki PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ tarafından bir ilan yayımlandı ve yayımlanan ilanda 1100 personel alımı gerçekleştirileceği açıklandı.

 

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU SÜRECİ

Haziran ayında kurulan PTTPAL tarafından her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri verilecektir. Ayrıca şirket tarafından yıl sonuna kadar 6 nakit merkezi kurulacaktır. Bu nakit merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana illerinde kurulacaktır.

PTT personel alımına ilişkin kılavuzda yayımlandı. Yayımlanan kılavuzda adaylarda aranan şartlar belirtildi. Buna göre adaylarda şu şartlara aranmaktadır:

PTT PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?

 

a) Türk vatandaşı olmak.

b) Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak.

c) Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak

d) Erkekler için askerliğini yapmış olmak.

e) Erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak.

f) İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak.

g) Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suiistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma, uyuşturucu

h) madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

i) Kamu haklarından yasaklı olmamak.

j) Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak.

k) 5188 Sayılı Kanun gereği silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.

l) Tercihen Para ve Değerli Eşya Taşımacılığı konusunda tecrübeli olmak

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NEREYE YAPILACAK?

İlanın yayımlanmasının ardından adaylar tarafından başvuruların nereye yapılacağı araştırılmaya başlandı. Peki başvurular nereye ne zaman yapılaca? Adaylar aşağıdaki bağlantı adresini tarayıcılarının adres satırına kopyalayarak başvuru ekranına ulaşabileceklerdir. Ayrıca başvurular 15 Aralık'ta sona ereceklerdir.

İLAN BAŞVURUSU İÇİN:  https://goo.gl/othUuA

KamuPersoneli.net

Sosyal Medyada KpssRehber