POMEM ve PÖH Alımlarında Yaş Şartının Değiştirilmesi Şart

POMEM ve PÖH Alımlarında Yaş Şartının Değiştirilmesi Şart

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 23. Dönem POMEM alımlarından sonra 24. POMEM polis memuru veya PÖH alımları için yaş şartının 1 Ocak baz alınması ve 32 yaş şartına yükseltilmesi şart! İşte talepler ve destekler!

   0 12.12.2018

MHP İstanbul il sekreteri Osman Gür: Osman GÜR de sosyal medyada POMEM’le ilgili paylaşımda bulunarak yaş şartının ve başvuru tarihinde 1 Ocak’ın baz alınması için desteğini açıkladı.

Gür’ün sosyal medyadaki açıklaması ve POMEM ve PÖH alımları YAŞ şartı desteği için hashtag çalışması şu şekildedir: MHP Milletvekilimiz Sayın Arzu Erdem'in çalışmalarıyla POMEM  ve PÖH alımlarında Lise Mezunu alımını sağladık, 1 Ocak Engelini aştık, Askerlik Şartını kaldırdık, Kadım alımını BAŞARDIK! İlgili diğer mağduriyet konularında da çalışmalarımız sürecektir. #Polislik1Ocak32YaşOlsun açıklamasına yer verildi.

MHP milletvekili Arzu Erdem’in paylaşımı: POMEM ve PÖH alımlarında Lise Mezuniyetini, Askerlik Şartını, Kız Alımını, Hepatit B Taşıyıcılarının Alımını BAŞARDIK. Şimdi Sırada YAŞIN 32'YE YÜKSELTİLMESİ VAR. Çalışmalarımız sürecektir açıklamasına yer verildi.

1 Ocak tarihinin baz alınacağına dair daha önce açıklamalar yapılsa da yapılmakta olan 23. Dönem POMEM 10 bin polis memuru alımlarında 31 Aralık tarihi baz alınmaya devam etti.

POMEM polis alımı YAŞ şartı!

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. 31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak gerekmektedir.

Son PÖH alımı 19. Dönem POMEM kapsamında yapıldı! Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Polis Özel Harekat branşında PÖH alımı en son 19. Dönem’de gerçekleştirildi. PÖH alımının üzerinden uzun süre geçti, 20, 21, 22 ve 23. Dönem POMEM polis alımları yapıldı ama maalesef henüz PÖH için alım gerçekleştirilmedi.

#Polislik1Ocak32YaşOlsun hashtag’i ile Twitter’da paylaşım yaparak desteği büyütebilirsiniz.

Kaynak: POMEM ve PÖH Alımlarında Yaş Şartının Değiştirilmesi Şart

Sosyal Medyada KpssRehber