Nasıl Gardiyan Olunur? Gardiyan Maaşları Ne Kadar? İnfaz Koruma Memuru İKM Olma Şartları Nelerdir?

Nasıl Gardiyan Olunur? Gardiyan Maaşları Ne Kadar? İnfaz Koruma Memuru İKM Olma Şartları Nelerdir?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde gardiyan infaz koruma memuru İKM nasıl olunur, kimler gardiyan olabilir, gardiyan olma şartları nedir? Maaşlar ne kadardır?

   3679 20.11.2018

Türkiye'nin dört bir yanında bulunan Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesindeki cezaevlerinde binlerce gardiyan yani infaz koruma memuru İKMpersonelleri görev yapmaktadır. Gardiyan personelleri mahkumlar ile ilgilenmekte, cezeevlerinin düzeninden sorumludur.

Türkiye geneli cezaevi sayısı yetersiz olduğu düşünüldüğünden dolayı yeni cezaevleri yapılmakta ve gardiyan infaz koruma memuru İKM sayısı da artırılmaya çalışılmaktadır. Bu bağlamda her sene Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE binlerce kişilik gardiyan infaz koruma memuru İKM alımı gerçekleştirmektedir. Peki gardiyan nasıl olunur? Gardiyan olma şartları nelerdir?

GARDİYAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde gardiyan olmak isteyen adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşını doldurmuş olmak, en az lise mezunu olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş ve baraj puanını almış olmak (genellikle 70 ile üzeri belirlenir), 30 yaşını bitirmemiş olmak, erkeklerde 170 cm ve kadınlarda 160 cm'den kısa olmamak, boy kilo yeterli olmak, sağlığı çalışmaya uygun olmak şartları aranmakta olup Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde gardiyan infaz koruma memuru İKM pozisyonunda istihdam etmek isteyen adayların bu şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

 

Türkiye'nin dört bir yanında bulunan ve tiplere göre değişiklik gösteren Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE'ye bağlı hapishanelerde binlerce İnfaz Koruma Memuru İKMGardiyan memuru görev yapmaktadır. İlgili personeller vardiyalı sistem ile çalışmakta olup görevleri mahkumlar ile ilgilenmektedir.

Buna göre pek çok genç aldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanından dolayı ya da alımların yoğun olmasından dolayı İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan mesleğini tercih etmektedir. Peki İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan pozisyonunda istihdam etmekte olan personellerin 2018 yılı maaşları ne kadar oldu? İşin Olsa ekibi olarak İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan maaşlarını paylaşıyoruz.

GARDİYAN MAAŞLARI NE KADAR OLDU?

 

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde görev yapmakta olan İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan personeller 2018 yılı son zamlar ile birlikte ortalama 3 bin lira civarında maaş almaktadır. Tabi alınan bu maaş İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyan personelinin görev yaptığı hapishanenin tipi, büyüklüğü, şehir, aile ve çocuğunun olup olmama duurmuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak yine de ortalama olarak Türkiye geneli İnfaz Koruma Memuru İKM Gardiyanlar 3 bin lira civarında maaş almaktadır. Gardiyan olmak isteyen adayların aşağıdaki linki takip etmesi gerekmektedir.

Sosyal Medyada KpssRehber