Devlet Kurumları 1421 Memur ve Personel Alımı Yapılıyor! İşte Başvuru Şartları

Devlet Kurumları 1421 Memur ve Personel Alımı Yapılıyor! İşte Başvuru Şartları

Devletimizde bizlere hizmet vermekte olan bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için toplamda 1421 kişilik boş kadro ile memur ve personel alımı yapmaktadır. İşte detaylar.

   2062 01.01.1970
 Devlet kurumları personel alımı yapıyorlar. Yayımlanan ilanlara göre farklı devlet kurumları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı pozisyonlarda alım yapmaktadırlar. Buna göre söz konusu ilanlar Devlet Personel Başkanlığı sitesi üzerinde yayımlanmakta ve adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvurularını gerçekleştirmektedirler.

HANGİ KURUMLAR MEMUR ALIYOR?

Devlet Kurumları toplamda 1421 memur alımı yapmaktadır. Yayımlanan ilanlara göre kamuya memur alımı yapan kurumlar arasında, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK, çeşitli Üniversiteler, Çeşitli Belediyeler, ÖSYM, YÖK, Savunma Sanayii Müsteşarlığı gibi devlet kurumları bulunmaktadır.

ADAYLARDAN ARANAN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adayların memur alımı ve personel alımı ilanlarına başvuru yapabilmeleri için bazı genel ve özel nitelikleri taşımları gerekmektedir. Buna göre adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanununa göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, herangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gibi nitelikler aranır.

Özel olarak ise, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak, Sınav tarihi itibari ile 27, 30 veya 35 yaşlarını doldurmamış olmak, Eğitimini kurumun belirttiği bölümden tamamlamak gibi nitelikler aranmaktadır.

Bu doğrultuda devlet kurumları, Sözleşmeli Personel, Memur, personel, Engelli Personel, Eski hükümlü, Zabıta Memuru, Askeri Personel, Terörle Mücadelede yaralanan gibi statülerde alım yapmaktadırlar.

Kaynak: www.isinolsa.com

TÜM MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARINA ANLIK ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!
Sosyal Medyada KpssRehber