5 Bin 778 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı!

5 Bin 778 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı!

DPB yayınladığı ilanlarla Merkezi atama kapsamında 5 bin 778 Memur alımı için başvurular başlamıştır. Alım İlköğretim, Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans düzeyinde Gerçekleşecektir.

   7121 07.12.2018

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınlanan ilanlar ve ÖSYM Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanlar ile merkezi atama kapsamında 5 bin 778 kamu personeli alımı başvuruları alınmaya başladı. İlan durumuna göre e-devlet üzerinden veya ÖSYM tarafından başvuru kabul ediliyor. Devlet Memuru Alımı yapılacak ilköğretim düzeyinden 198, ortaöğretim düzeyinden 534, önlisans düzeyinden 773, lisans düzeyinden 999 olmak üzere toplam 2.504 engelli kadrosuna atama yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığı'na bildirildiğini açıkladı.

Ayrıca adayların tercih kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuyarak isabetli bir şekilde tercih yapması gereklidir. Adaylar tercihlerini ÖSYM’nin internet sayfası üzerinden online bir şekilde gerçekleştireceklerdir. Alım yapılacak 3.274 kişinin 1.057'si ilköğretim, ilkokul ve ortaokul mezunlarından, 1682'si lise mezunlarından, 271'i ön lisans ve 264'ü lisans mezunlarından seçilecektir. Devlet tarafından yetiştirilen kişilerin kamuda istihdam edilmesi için yerleştirme işlemleri başvuruları başlamış olup 14 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek bu işlemler için Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde yer alan yerleştirme kılavuzu 30 Kasım itibariyle adayların erişimine açıldı.

Yerleştirme kılavuzunun dikkatli bir şekilde incelenmesi gereklidir. Aksi takdirde hak kaybı yaşanması söz konusu olabilir. Yerleştirme işlemleri sonucunda adaylar kura ile belirlenecektir. Ancak kuraya katılabilmek için hak sahibi olunması zorunludur. Hak sahibi olup olmadığını merak eden adaylar euygulama.dpb.gov.tr adresine girerek sosyal hizmetler modelinden yararlanacaklar için hak sahipliği sorgulama ekranına girmelidir.

Kişiler TC kimlik numaralarını girerek sonucu görüntüleyebilecektir.

2504 memur alımı için tıklayınız.

3274 memur alımı için tıklayınız.

Sosyal Medyada KpssRehber